Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Subskrypcja

Z uwagi na to, że program Notowania 3 nie obsługuje już nowej daty, nie mam możliwości zasilania danymi RT programu z systemami. Z tego powodu od 01.01.2020r. usługa nie jest już oferowana.

Kalkulacja ceny pakietu miesiecznego dostępu do sygnałów systemów FW20 60 min od 15.12.11 2011-12-13 00:52

Zasady kalkulacji:

  1. Cena pakietu miesięcznego (30 dni) jest obliczana na podstawie miesięcznej średniej kroczącej teoretycznych wyników „Systemu 1” za ostatnie 3 miesiące. Pierwsza cena jest skalkulowana na podstawie teoretycznych wyników za okres: styczeń – marzec 2011. Następna kalkulacja będzie obliczana na podstawie teoretycznych wyników za okres: luty – kwiecień 2011, itd.

  2. Od teoretycznych wyników systemu odejmowane jest 40% na tzw. poślizg systemu. Czym jest poślizg, dlaczego występuje i jak sobie z nim radzić opisane jest w Opisie Systemu.

  3. Od tak wyliczonych wyników systemu naliczana jest prowizja w wysokości 25% wartości punktowej wyrażonej w złotych (mnożnik x 10 zł).
    Prowizja stanowi cenę pakietu miesięcznego (30 dni) i jest uaktualniana co miesiąc. Może więc się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od skuteczności systemu.

  4. Prowizja jest naliczana zgodnie z minimalnymi ustawieniami systemu, który gra maksymalnie dwoma pozycjami z trendem i jedną przeciw zdefiniowanemu trendowi. Użytkownik nie jest zobligowany do gry takimi ustawieniami. Może je zwielokrotnić w zależności od zasobności swojego portfela inwestycyjnego. Musi jednak brać pod uwagę to, że zwielokrotnienie maksymalnej wielkości pozycji powoduje również zwielokrotnienie ewentualnego Draw Downu systemu. Szczegóły ustawień systemu i statystyki dla ustawień minimalnych można znaleźć w Opisie systemu.

  5. Szczegóły miesięcznej kalkulacji są dostępne w załączonym pliku na dole notki. Plik z kalkulacją będzie publikowany co miesiąc.


Omówienie miesiąca – listopad 2011

 

Listopad był miesiącem spadkowym o umiarkowanej zmienności. Kontrakty na interwale 60 min spadły poniżej średniej 240 EMA 9.11.11, by powrócić nad nią 30.11.11. Charakteryzował się za to długimi okresami horyzontalnej konsolidacji oraz dużą ilością emocjonalnych otwarć lukami w obu kierunkach. Naliczyłem ich aż dziesięć, z czego osiem zostało zakrytych na tej samej sesji.

Miesiąc rozpoczął się 40-sto punktową luką bessy na poziomie 2360 pkt, a zakończył się na poziomie 2290 pkt. Miesięczny spadek wyniósł więc 70 punktów.

Aż 11 dni rynek spędził w męczących horyzontalnych konsolidacjach, a pierwsze sesje miesiąca to dwie luki bessy, odpowiednio 44-ro punktowa i 34-ro punktowa. Obie zakryte na tej samej sesji.

Nie były to sprzyjające warunki dla systemów podążających za trendem, co miało odzwierciedlenie w wynikach miesięcznych.

Zmienność mierzona wskaźnikiem ATR(21), po początkowym wzroście do okolic 19-21 punktów, utrzymywała się na tym poziomie przez cały miesiąc, z lekką tendencją spadkową w ostatnim tygodniu. Co ciekawe utrzymywała się na najwyższym poziomie również w okresie konsolidacji. Świadczy to o tym, że emocjonalne ruchy w niej były silne w obu kierunkach, często przeplatane lukami otwarcia, negowanymi w późniejszej fazie sesji. To chyba najgorsza z możliwych sytuacji dla systemów, gdyż pozycja zajmowana na luce zgodnie z kierunkiem otwarcia była natychmiast stopowana, lub nawet odwracana, w następnej godzinie sesji. O podejściu do sygnałów na lukach już kiedyś pisałem ale powtórzę moje obserwacje w dalszej części raportu (pkt 5). Zdarzały się ponadto „cudofixy” z zamknięciem powyżej 10 pkt niż koniec sesji regularnej. To również nie pomagało, gdyż stopowało lub odwracało pozycje na dogrywce.

Od strony technicznej praca systemów była bezawaryjna.

Jeżeli chodzi o zyskowne transakcje to były to zarówno pozycje długie jak i krótkie.
Niestety systemy łapały się na luki bessy i hossy zajmując pozycje zgodnie z luką, która następnie była zakrywana. To skutkowało dużymi stratami z transakcji, gdyż w takiej sytuacji stop jest bardzo szeroki (formuła bierze pod uwagę poziom zamknięcia poprzedniej sesji).

Wyniki wskazują, że w takich warunkach System 2 zachowywał się lepiej ale szczegółowa analiza wskazuje na to, że zawdzięcza to tylko dwóm transakcjom. Jednej zyskownej własnej, oraz jednej stratnej na Systemie 1, którą sam przeczekał. Tak więc to tylko dwie transakcje, więc nie wyciągałbym z tego daleko idących wniosków. Wg mnie po prostu tak się zdarzyło. Obie transakcje zaznaczyłem w pliku analitycznym na różowo.

 

Skuteczność na tle poprzednich miesięcy

 

System 1 uzyskał w listopadzie tylko 19 pkt brutto (nie uwzględniając prowizji). Jest to wynik znacznie poniżej średniej, która obecnie wynosi 337 pkt, i był to drugi najgorszy miesiąc w tym roku po czerwcu. Wynik zmniejszył średnią miesięczną liczoną za 35 miesięcy o 9 pkt. To dużo jak na miesięczny wynik. Dodając do tego sygnały na fixingu, które trzeba było grać na następnej sesji (luki) realny wynik z pewnością jest ujemny. Na pocieszenie mogę napisać, że początek grudnia wygląda obiecująco, delikatnie rzecz ujmując.

Koszty transakcyjne niestety ponownie wzrosły i stanowią obecnie 19.3%  wyniku licząc wszystkie 35 miesięcy. Szczegółowe wyniki wszystkich 35 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

System 2 uzyskał w listopadzie 119 pkt brutto (bez prowizji) i był to wynik dużo poniżej średniej długookresowej, która za 35 miesięcy wynosi obecnie 243 pkt. Jest to trzeci najgorszy wynik systemu w tym roku, choć w tym wypadku trudno to porównywać z uwagi na zmianę parametrów na początku września. Początek grudnia na Systemie 2 również wygląda dobrze.

Szczegółowe wyniki wszystkich 35 miesięcy prezentuje tabela poniżej.


Wycena abonamentu na kolejny okres (od 15 grudnia 2011)

Z kalkulacji ceny wypada sierpień 2011, a wchodzi listopad 2011. Cena abonamentu miesięcznego wyniesie 547 zł. Grudniowy abonament wraca do standardowej długości 30 dni.

Wynik kalkulacji znajduje się w pliku na końcu dokumentu.

 


 

 




Pliki:
Transakcje wrzesień - listopad 2011

< Wstecz